Na co myslet při stěhování?

Čeká vás stěhování a nervozita pracuje? Není divu. Čeká vás životní změna. Důležité je se na stěhování důkladně připravit, zajistit vše potřebné a poté by mělo jít vše jako na drátkách. Nepodceňujte přípravu, nechtěli byste po příjezdu stěhovací firmy jen opařeně koukat, když vás stěhováci opomenou s tím, že nemáte nachystané věci a takto to být nemělo. Pokud uděláte vše potřebné, nebudete muset mít strach z budoucího stěhování. Zvláště pokud budete využívat stěhování Praha.

Sežente si dostatek krabic a obalů

Základem stěhování jsou krabice. Pokud nemáte krabice, nebudete mít do čeho balit věci a nebudete se moct přestěhovat. Jsou tací, kteří to vyřeší po svém. Napřiklad balení věci do papírových nebo igelitových tašek. Takové balení je však zcela špatné a nevhodné. Rozhodně si tedy sežente krabice. Kde je však sehnat? Můžete oslovit přátelé, zakoupit nové v hobby obchodě nebo se zeptat na prodejně zda-li nemají krabice od banánů. Nejjednodušší je však oslovit stěhovací firmu. Správna stěhovací firma nabízí zapůjčení krabice i s dovozem a odvozem. Samozřejmě za poplatek, s tím se musí počítat. Nebojte se tedy oslovit stěhovací firmu, jistě Vám krabice ráda zapůjčí a vy tak budete moct zabalit věci.

Balte věci s rozumem

Při balení věcí přemýšlejte a balte věci tak, aby se nepoškodili. V žádném případě krabice nepřetěžujte. Doporučujeme na spod vložit těžší věci typu knihy, desky atd. Na vrch pak můžete vložit oblečení či jiné textílie. Nádobí balte opatrně. Je důležité nádobí obalit do bublinkové folie nebo proložit noviny. Oblečení balte do krabic nebo do silných pytlů. Elektroniku balte do krabic a proložte bublinkou. Drogérii typu prací gely a jiné tekuté prostředky zabalte do fólie nebo do igelitové tašky. Jídlo z lednice balte až jako poslední. Doporučujeme speciální termo tašky nebo plastové přepravky.

Popište si krabice

Nezapomeňte si popsat krabice. Usnadníte si tak vybalování a předejdete tak zdlouhavému hledání. Kupte si štítky a popište obsahem či místností kam patří. Uvidíte sami jak vám tato maličkost usnadní vybalování a ušetří spoustu času, který můžete věnovat rodině či práci.

Uschovejte cennosti

Před příjezdem stěhovací firmy si uschovejte veškeré cennosti a přestěhujte je nejlépe svépomoci. To platí také pro drahou elektroniku. Neriskujte případné problémy a buďte připraveni.

Připravte bílou elektroniku na stěhování

Nepodcenujte přípravu na stěhování bílé techniky a připravte se, abychom předešli případným škodám. Před stěhováním doporučujeme lednici co nejvíc vyprázdnit abychom nemuselí stěhovat mražené potraviny, které podléhají rychlému kazení. Lednici nechte noc před stěhováním odmrazit a odstát. 

Tip na závěr 

Využijte budoucí stěhování a staré nepotřebné věci nebo nábytek nechte zlikvidovat. Stěhovací firmy nabízí službu typu vyklizení a váš starý nepotřebný nábytek odvezou k ekologické likvidaci.