Stěhování elektrospotřebičů

V tomto článku vám poradíme, jak správně připravit elektrospotřebiče na stěhování. Každý z nás používá elektrospotřebiče, at už pračku, lednici, myčku, mikrovlnou troubu, troubu, televizi a další elektrospotřebiče. Ale málokdo ví, jak tyto spotřebiče připravit na stěhování. Je důležité spotřebiče správně nachystat aby sloužili ještě dlouho po stěhování. Proto si povíme pár rád a tipů jak se na to připravit.

Stěhování pračky

Stěhování pračky není žádná věda. Před jakýmkoliv zásahem je třeba pračku odpojit ze sítě. Poté můžeme odpojit přívod vody a odtok odpadu. Budeme potřebovat plochý šroubovák a kleště. V rámi očisty můžete vyčistit spodní filtr, který je třeba aspon jednou za rok vyčistit. Když máme odpojené všechny hadice, můžeme našroubovat kotvíci šrouby. Ty se nachází na zadní straně pračky. Pokud šrouby nemáte, nic se neděje. Následně hodíme deku přes pračku a obalíme do folie. Takto můžeme pračku stěhovat vždy na výšku. V žadném případě pračku nepokládejte.

Stěhování lednice

Stěhování lednice je jednoduchá záležitost pokud víme jak na to. Doporučujeme týden před stěhováním lednici nedoplnovat potravinami. Den před stěhováním odebereme potraviny z lednice a necháme jí přes noc důkladně odmrazit. V den stěhování doporučujeme vytáhnout police a šuplíky z lednice. Lednici obalíme do folie a deky. Následně můžeme lednici opatrně stěhovat. Lednici v žadným případě nepokladejte. 

Stěhování TV

Stěhování TV je opravdu snadné. Odpojte všechny kabely a vložte tv do původní krabice. Pokud původní krabici nemáte, obalte TV do bublinkové folie nebo do deky. Takto můžete TV stěhovat. TV ve voze důsledně zabazpečte proti pádu či jinému poškození.

Ostatní elektro

Ostatní elektro už zvládnete bez našich rad. Vždy je nutné spotřebič odpojit ze sítě a důkladně obalit do folie. Pokud máte původní obaly, využijte je.