Na stěhování máte ze zákona nárok na volno

Volno na stěhování není vždy automaticky poskytováno zaměstnavatelem, ale některé společnosti mohou mít politiku, která to umožňuje. Zde je několik možností, jak můžete postupovat:

  • Plánování dopředu: Pokud víte, že se chystáte stěhovat, informujte svého zaměstnavatele co nejdříve. Čím dříve budou informováni, tím lépe se můžete dohodnout na plánu a možnostech. 

 

  • Použití dovolené nebo volného dne: Některé společnosti umožňují zaměstnancům využít dovolenou nebo volný den na stěhování. Můžete se zeptat svého zaměstnavatele, zda je to možné v rámci firemních pravidel.

  • Flexibilní pracovní čas: Pokud je to možné, můžete požádat o flexibilní pracovní čas nebo možnost práce z domova během období stěhování. To vám může umožnit lépe se přizpůsobit vašim stěhovacím potřebám a minimalizovat rušení pracovního procesu. 

  • Dohoda s nadřízeným: Osobní dohoda s vaším nadřízeným může být v některých případech nejlepším řešením. Můžete se dohodnout na přesunu pracovních hodin, aby se vaše pracovní povinnosti nebo produktivita nijak nezhoršily. 

  • Informujte se o firemních politice: Některé společnosti mají specifickou politiku týkající se stěhování zaměstnanců. Zkontrolujte zaměstnanecký manuál nebo se obraťte na personální oddělení, abyste zjistili, jaké možnosti jsou vám k dispozici. Vždy je nejlepší komunikovat s vaším zaměstnavatelem a dodržovat firemní postupy ohledně žádosti o volno na stěhování. Můžete také zvážit možnost předložení plánu stěhování a navržení opatření, která pomohou minimalizovat jakékoliv negativní dopady na vaši práci během tohoto období.