Mezinárodní stěhování

Jsme pražská profesionální stěhovací společnost s dlouholetou tradicí, která Vám pomůže s přestěhováním do zahraničí a nebo ze zahraničí zpět do ČR. Máme know-how a víme, jak nejlépe Vás bezpečně přestěhovat do zahraničí nebo zpět. Naší prioritou je provést kvalitní stěhování bez problémů. Vycházíme maximálně vstříc naším zakazníkům a jednáme vždy individuálně dle vaší konkrétní zakázky. S námi se už nemusíte stěhování do zahraničí obávat.

ALL INCLUSIVE

Zajistíme pro Vás kompletní full servis zahrnující zabalení věcí do krabic, smontování a zabalení nábytku, uklid po stěhování a vybalení v novém bytě.

Balící servis

Obalíme Vaše věci bezpečně a šetrně s maximální péčí. Zajistíme krabice a veškerý obalový materiál nutný k bezpečnému balení.

Pojištění nákladu

Váš majetek u nás bude v bezpečí a pojištěn proti případným poškozením. Budte v klidu a nechte se přestěhovat od nás.

Stěhování do zahraničí je jednodušší, než si myslíte

Dnes je skvělá doba, kdy se můžete libovolně pohybovat a stěhovat v rámci evropské unie bez omezení. Již není třeba čekat dlouhé kolony na hranicích, vyřizovat víza a další povolení pro život v zahraničí.

Seznam zemí kde stěhujeme bez omezení: 

Belgie Itálie Polsko
Bulharsko Kypr Portugalsko
Česká republika Litva Rakousko
Dánsko Lotyšsko Rumunsko
Estonsko Lucembursko Řecko
Finsko Maďarsko Slovensko
Francie Malta Slovinsko
Chorvatsko Německo Španělsko
Irsko Nizozemsko Švédsko

Co od Vás potřebujeme pro stěhování do zahraničí?

 1. Jako první budeme potřebovat uplný soupis stěhovacích svršků (nábytku a spotřebičů) v jazykových verzích podle toho, jaké státy budeme projíždět a kde bude finalní destinace.
 2. Jako další bude potřeba vaše čestné prohlášení, že se jedná o osobní stěhování použitých věcí za učelem změny adresy. Taktéž bude třeba toto prohlášení vyhotovit ve více jazycích.
 3. Budeme od Vás chtít zajistit místo pro zaparkování stěhovacího vozu. O délce prostoru Vás budeme informovat dle velikosti vozu.
 4. Dále nesmíme opomenout důkladné obalení všech stěhovaných věcí pokud možno co nejdůkladněji. Doporučujeme vše obalit do bublinkové folie nebo americké folie (karton s bublinkou). Pokud si budete balit věci svépomoci, nebere naše firma odpovědnost za bezpečné doručení nákladu. Proto doporučujeme nechat si vaše věci zabalit od nás a využít tak případné pojištění odpovědnosti přepravce.

Jak se připravit na stěhování do zahraničí?

Stěhování do zahraničí může být vzrušující záležitost! Zde je kontrolní seznam věcí, které byste mohli potřebovat, než se přestěhujete:

 1. Víza/povolení k pobytu: V závislosti na vaší národnosti a účelu pobytu budete možná muset před přestěhováním do Německa získat vízum nebo povolení k pobytu. Zkontrolujte požadavky a aplikujte je.

 2. Ubytování: Před příjezdem si zajistěte ubytování. Může to být pronájem bytu nebo hledání místa prostřednictvím platforem jako Airbnb nebo WG-Gesucht (pro sdílené ubytování).

 3. Zdravotní pojištění: Zdravotní pojištění je v Německu povinné. Můžete si vybrat mezi veřejným (zákonné zdravotní pojištění) a soukromým (soukromé zdravotní pojištění) zdravotním pojištěním.

 4. Bankovní účet: Pokud pracujete v Německu, doporučujeme vám otevřít si německý bankovní účet, abyste si usnadnili finanční transakce a pobírali svůj plat.

 5. Jazykové dovednosti: I když je možné si v mnoha situacích vystačit s angličtinou, znalost místního jazyka bude nesmírně užitečná pro každodenní život, zejména při řešení byrokracie a sociálních interakcí.

 6. Zdroj zaměstnání/příjmu: Pokud se stěhujete za prací, ujistěte se, že vaše zaměstnání nebo zdroj příjmu jsou před přestěhováním bezpečné. Pokud se stěhujete bez práce, zvažte, jak se finančně udržíte, dokud si práci nenajdete.

 7. Právní dokumenty: Noste s sebou důležité právní dokumenty, jako je cestovní pas, vízum/povolení k pobytu, rodný list, oddací list (pokud existuje), akademická osvědčení a jakékoli další relevantní papíry.

 8. Služby stěhování: Zvažte pronájem stěhovacích služeb, pokud potřebujete pomoc s logistikou stěhování, hledáním bydlení, zvládnutím byrokracie atd.

 9. Zdanění: Seznamte se s německým daňovým systémem a zvažte radu od daňového poradce, zejména pokud máte příjmy z více zdrojů nebo pokud jste OSVČ.

 10. Kulturní přizpůsobení: Buďte připraveni na kulturní rozdíly a adaptační období, které přichází s životem v nové zemi. Prozkoumání německé kultury, zvyků a etikety vám může tento přechod usnadnit.

 11. Sociální integrace: Podívejte se na programy sociální integrace nebo jazykové kurzy nabízené místními úřady nebo komunitními organizacemi, které vám pomohou usadit se a poznat nové lidi.

 12. Osobní věci: Zabalte si základní osobní věci, ale mějte na paměti, že přeprava velkých věcí do zámoří může být drahá. Zvažte prodej, darování nebo uskladnění věcí, které nebudete hned potřebovat.

stehovani rakousko

Stěhování do Rakouska

Velmi často zajištujeme stěhování do Rakouska a zpět do ČR. Mezi poslední stěhování v Rakousku byla města jako Víden, Linec a Innsbruck. Do Rakouska jezdíme velmi rádi, vždy se rádi pokocháme vyhledy na Alpy a krásné rakouské vesničky. Stěhování do Rakouska je velmi snadné, vzhledem k tomu že se jedná o součást EU a nemusíte mít žádně víza a jiné doklady.

Stěhování do Polska

Zajištujete stěhování do Polska a hledáte kvalitní a spolehlivou stěhovací firmu? Působíme přes deset let a máme bohaté zkušenosti s mezinárodním stěhováním po Evropě. Nechte se přestěhovat od profíků.

stehovani polsko

stehovani francie

Stěhování do Francie

Ať už sháníte stěhování do Francie nebo zpět do ČR, naše firma vám je plně k službám. Nabízíme zkušené stěhováky a spolehlivé vozy pro přepravu vašeho nákladu. Obraťte se na profesionály a nebudete litovat. S námi je stěhování bez stresu a problému.

Stěhování do Španělska

Hledáte tu správnou stěhovací firmu na stěhování do Španělska? Jste na správný adrese. S námi bude stěhování v těch správných rukou. Pomůžeme vám s přípravou stěhování až po zabydlení ve Španělsku.

stehovani spanelsko

Chcete nás kontaktovat?

Zavolejte nám

Napište nám poptávku

Poptávka

Co je třeba pro stěhování do zahraničí

 • Soupis všech stěhovaných věcí ve dvou verzích (česká a anglická)
 • Čestné prohlášení o tom, že se jedná o Váše osobní věci
 • Důkladně zabezpečit nábytek proti poškození
 • Zajistit místo pro zaparkování stěhovacího vozu