Jak zajistit místo na zaparkování stěhovacího vozu

Zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz je klíčové pro hladký průběh stěhování. Proces zahrnuje několik důležitých kroků, od zjištění pravidel a omezení parkování po komunikaci s místními úřady a sousedy. Připravili jsme komplexní přehled, jak efektivně a bez zbytečných komplikací zajistit parkovací místo pro váš stěhovací den.

Zaparkujte před vchodem vlastní vůz

Jako nejlepší řešení doporučujeme využít vlastního vozu, který zaparkujeme co nejblíže vchodu a tím zajistíme parkovací stání pro stěhovací vůz, který zaparkuje místo Vás. Je důležité zabrat místo ideálně den před stěhováním a blokovat tak stání pro stěhováky, kteří si místo vymění s Vámi po jejich příjezdu.

Jak zabrat místo pro stěhováky?

Zábor židlema

Použijte židle se špagátem

Každý má doma dvě židle. Využijte je pro zabrání místa pro stěhovací vůz, tak že je vložíte na volné parkovací místo a mezi židlemi natáhnete špagát na který pověsíte oznámení o stěhování se začátkem a koncem záboru. Místo židlí lze použít i jiné předměty, zkuste improvizovat a určitě něco vymyslíte.

Oficiální zábor parkovacího stání pro stěhování

Oficiální zábor je jediné správné řešení, jak zajistit parkovací stání pro stěhováky. Bohužel, toto řešení je nejkomplikovanější. Žádost o zábor je nutné zadat na příslušný městský uřad a zárověn na technickou správu komunikací (TSK)

Postup při zřizování vyhrazeného parkovacího stání

Některé městské části mají zábor zpoplatněn. Vystavení rozhodnutí trvá zhruba měsíc a platí se celkově 40,- Kč/m2/den + poplatek za instalaci dopravních značek.

Zábor pro stěhováky