Jak obalit matraci před stěhováním?

Matrace je nedílná součást každého stěhování. Existuje mnoho typů matrací. Nejběžnější matrace jsou pěnové, které lze srolovat a matrace pružinové, které se nesmí v žádným případě ohýbat. Pokud máte matraci pěnovou, doporučujeme matraci srolovat a následně obalit do strečové folie. V případě, že máte matraci pružinovou. Je třeba jí obalit tak jak je. Na obalení lze použít strečovou folii nebo speciální igelitové obaly na matrace. Ty lze sehnat v prodejnách s matracemi.

Stěhování pěnové matrace

Stěhování pěnové matrace je jednodušší oproti pružinové. Lze jí ohýbat a je lehčí na přenos. Před stěhováním doporučujeme nechat na matraci prostěradlo a obalit matraci do strečové folie. Můžeme také matraci srolovat a následně obalit. S takto srolovanou matrací se lépe manipuluje. Pokud se nahodou matrace při stěhování ušpiní, lze matraci očistit mýdlovou vodou, která skvěle zabírá na fleky na matraci.

Stěhování pružinové matrace

Stěhování pružinové matrace je obtížnější. Pružinové matrace se nesmí ohýbat a jsou těžší než pěnové. Tyto matrace obalíme do folie tak jak jsou. Na matraci můžete ponechat prostěradlo, které zamezí případnému ušpinění matrace. Pružinové matrace se bohužel nevejdou do výtahu a je nutné je nosit po schodech. Doporučujeme proto přenechat stěhování matrací na kvalifikované stěhováky.

Stěhování futonu

Další formou matrací jsou futony. Ty sice vypadají skladně ale na manipulaci jsou nejhorší. Futony bývají oproti klasické matraci podstatně těžší a obtížně se s nimi manipuluje. Je tedy třeba futon důkladně zabalit a následně jej přestěhovat ve dvou lidech. Futony se však stěhují zřídka, většina lidí používá klasické matrace.