Jak na stěhování nábytku?

Mnoho z nás má se stěhováním zkušenosti, ale pro ty z vás kteří ještě nemají, bychom rádi poskytli několik tipů a rad, jak se vypořádat se stěhováním nábytku. Důležitá je příprava, chceme-li nábytek dostat do místa v pořádku. Zvlášt když máme drahý nábytek, který bychom neradi poničili. Proto je dobré se na stěhování nachystat a vědět na co si dát pozor. S většinou nám pomůže stěhovací firma, ale pokud se stěhujeme svépomoci, musíme počítat s tím že se nám nábytek může odřít či poškodit. Pokud se však na stěhování necítíte a nebo nechcete riskovat poškození nábytku, není nic jednoduššího než si zadat ve vyhledávači "stěhování Praha".

Vyprázdnit nábytek

Začneme tím, že nábytek důkladně vyprázdníme. Při té přiložitosti můžeme provést uklid a nepotřebné věci vyhodíme či darujeme na charitu. Když jsme nábytek vyprázdnili, tak rovnou můžeme výtahnout i police nebo šatní tyče. Dále můžeme nábytek vyčistit od prachu a jiných nečistot, zvlaště nahoře na skřiních se usazuje mnoho prachu a mnohdy tám uskladníme věci na které časem zapomeneme. Nábytek nikdy nešoupeme po podlaze, mohli bychom si poškodit podlahu. Vždy je třeba nábytek nadzdvihnout a přemístit.

Demontovat a obalit

Většina nábytku lze přestěhovat v kuse, ale větší kusy jako například postel nebo šatní skřín bude třeba před stěhovaním rozložit. Ti zručenější z nás se toho zřejmě nezaleknou, ale spousta lidí dá raději přednosti stěhovací firmě, která demontáž provede za nás. Nejenže stěhovací firma má více zkušeností s montáží a navíc má pojištění, které pokryje případný poškozený nábytek. Je tedy rozumné přenechat montáž nábytku stěhovací firmě. Dále je důležite nábytek zajistit obalením do folie, aby se při stěhovaní například neotevřeli dvěře nebo nevypadl šuplík při naklonění. Pro tyto případy existuje strečová folie, kterou nábytek obalíme a předejdeme těmto případům. Dražší nábytek a především vitríny, zrcadla a podobný nábytek obalíme do bublinkové folie, která má výborné ochranné vlastnosti.

Přestěhování nábytku

Když máme nábytek nachystaný, můžeme se vrhnout na samotné stěhování. Je třeba zvážit, zda nebude lepší stěhování přenechat stěhovací firmě. Sice si připlatíme, ale vyplatí se. Stěhovací firma má pojištění a spoustu zkušeností. Dále má pomůcky vhodné ke stěhování, jako například stěhovací popruhy, rudl a jiné vozíky. Pustíme-li se do stěhování svépomoci, doporučujeme sehnat si obalový materiál, dostatek krabic a především spolehlivý nákladní vůz s kurty na uchycení nábytku.

Objednejte stěhovací firmu

Stěhování je dost náročné a chceme-li aby se náš nábytek nepoškodil musíme se sami sebe zeptat, zda nebude nejlepší povolat stěhovací firmu. Ano, připlatíme si. Stěhování není a nikdy nebylo levnou záležitostí, ale musíme si uvědomit že se jedná o náročnou práci se zodpovědností za náš majetek, na který jsme si tvrdě vydělali. Profi stěhovací firma nám zapůjčí krabice na balení věcí, zajistí obalový materiál, přestěhuje náš nábytek a umístí na místo určení. Vyhneme se půjčování nákladního auta a shánění kamarádů, kteří by nám pomohli se stěhováním. Rozhodně doporučujeme objednat stěhovací firmu.